Лодзь/Łódź

Придбати квиток

Правила перевезень

Лодзь (пол. Łódź, нім. Lodz) — це велике і красиве місто, друге за величиною після Варшави. З часів промислової революції, парових машин і винайдення електрики – це важливий економічний і науковий центр Польщі.

У культурному житті країни Лодзь займає особливе місце, оскільки саме тут знаходиться всесвітньо відомий Музей сучасного мистецтва і знаменита Лодзька кіношкола.

Туристів сьогодні до Лодзі приваблюють чудово відреставровані житлові будівлі, понад 200 вілл, резиденцій і палаців фабрикантів, промислових споруд XIX століття, що збереглися. У місті є великий ботанічний сад і 33 парки, з них 11 – старовинних, охоронюваних законом. Варто побачити найбільший лісопарк в Європі Лас Лагевникі (Las Łagiewniki, територія понад 1200 га), що входить до складу ландшафтного заповідника Лодзьких височин і старовинний парк «Źródloska» з відновленою пальмовою оранжереєю. У місті також багато різних сучасних спортивних об’єктів і декілька пляжів.

Населення Лодзя складає 701 410 осіб.

Окрім зазначених вище місць, слід також відвідати:

1) Вулиця Пьотрковська:

Це головна вулиця міста, життя на ній б’є ключем з ранку до пізньої ночі. Вона тягнеться від восьмикутної Площі Свободи (Пляц Вольності), яка раніше носила назву ринкової площі Нового Міста (Нове Място). Найдовша в Польщі пішохідна зона поцяткована магазинами, барами та ресторанами (яких тут понад сто), а влітку ще й вуличними кафе. Крім того, по бульвару можна покататися на велорикші або ретро-трамваї.

2) Палац Ізраїля Познанського:

Найбільша в Польщі резиденція фабриканта, нині Музей Історії Міста Лодзь. Палац (у стилі нео-бароко) розташований на розі вулиць Заходне (Західної) і Огродовой, уздовж якої тягнуться масивні фабричні стіни і робочі квартали.

3) Палац Карла Познанського (Музична Академія):

Особняк був побудований в 1904-1908 роках текстильним магнатом Ізраїлем Познанським для свого сина Карла. Проект споруди розроблено архітектором Адольфом Зелінгсоном.

4) Біла фабрика» Людвіга Геєра:

Перше в Лодзі механізоване промислове підприємство (датується 1839 роком). Тепер тут знаходиться Музей текстильної промисловості.