Люблін/Lublin

Придбати квиток

Правила перевезень

Люблін або Люблин (пол. Lublin) — місто в Польщі, столиця Люблінського воєводства. Люблін є одним з найстарших польських поселень. Ще в VI столітті на схилах пагорбу Чвартек почали осідати поселенці.

Сьогодні Люблін — найбільше місто та промисловий, культурний і науковий осередок у Східній Польщі та на правобережжі Вісли. З огляду на велику кількість історичних пам’яток, спортивно-оздоровчих об’єктів та готельну базу місто є важливим туристичним центром.

Населення Любліна складає 356 754 особи.

Місто має майже 700-літню історію та унікальні архітектурні пам’ятки. У давнину Люблін належав до великих європейських торгових міст, адже саме через нього пролягав важливий торговий шлях від Чорного до Балтійського моря, і з яким перетиналася тут королівська дорогаз Вільнюса до Кракова. Зокрема Старе місто є одним з найкрасивіших у Польщі. Вхід до нього проходить через Краківську Браму, XIV ст. – міська оборонна вежа, що стала історичним символом Любліна. У середині Старого міста знаходиться багато архітектурних пам’яток різних епох, зокрема площа Ринок з будинками-кам’яницями, Коронний Трибунал, базиліка і монастир отців Домініканців. Якщо вийти зі Старого міста через Браму Гродську – можна потрапити прямо до Люблінського Замку, в якому зараз знаходиться Люблінський музей. Від середньовічного замку збереглися тільки башта, яку називають донжоном, Каплиця Святої Трійці та залишки, так званої, Єврейської башти. У давнину замок виконував оборонну функцію та був однією з найкращих королівських резиденцій у Польщі. Саме тут підписувалася Люблінська Унія (1569 р.).

Відомий Люблін і як місто науки. Найстаршим навчальним закладом Любліна була заснована у 1567 році єврейська академія Талмуда, яку у XX сторіччі називали Школою Мудреців. У 1918 році засновано Люблінський Католицький Університет. Найвідомішим його студентом і професором був Кароль Войтила – пізніше Папа Іван Павло II. Понад півсторіччя у Любліні діють інші шановані навчальні заклади: Університет Марії Склодовської-Кюрі, Медична Академія та Сільськогосподарська академія. Від 2001 року діє Європейська колегія Польських і Українських Університетів – зародок Польсько-Українського Університету.

Окрім того, у Любліні варто відвідати:

Домініканський костел
Ґродська брама
Замок із замковою каплицею
Архікатедра
Костел Бернардинців
Костел Святого Духа
Костел Бригіток
Костел святого Миколая на Чвартку
Костел святого Михаїла Архангела
Приміщення Коронного Трибуналу
Старий та новий єврейські цвинтарі