Перемишль/Przemyśl

Придбати квиток

Правила перевезень

Перемишль, рідше Пшемисль (пол. Przemyśl) місто на правах повіту в Польщі, розташоване за 7 кілометрів від українсько-польського кордону. Найдавніший з великих центрів Галичини, історичний центр Перемишльщини. Це мальовниче прикордонне містечко розташоване на високому березі річки Сан (Сян). Саме в тому місці, де Сан випливає з Карпатського Передгір’я і проходить між двох пагорбів – Знесіння та Вінниці. Населення Перемишля складає 64 782 осіб.Місця, які варто відвідати:

1) Костел францисканців:

Будувати сакральний комплекс розпочали в 1754 році, а завершили в 1778. Перед головним входом в костел знаходяться 3 скульптури XVIII ст.: Непорочного зачаття Богородиці, блаженного Яна Дунса Шкота і св’ятого Ідзя. На фасадній частині костелу є напис: “Domine De Tuis Donis Oferimus Tibi” (латинь), що в перекладі на українську мову означає: “Тобі, Господи, приносимо дари, які Ти нам дарував”

2) pizzeria bar margherita:

3) Костел св. Антонія Падуанського:

Стіни костелу, незважаючи на війни, зберегли той вигляд, який був з початку XVIII cт. Храм оформили фресками Станіслава Строїнського. Із зовнішнього боку стін, навколо костелу, знаходиться пам’ятник Охоронцю монастиря – Христину Шіковскому, який 9 жовтня 1672 року зібрав жителів Перемишля і здійснив нічний напад на татарський табір біля с. Комарніца

4) Башта з годинником і перемишльський музей:

Вежа ( її висота 34 метри) повинна була стати дзвіницею для греко-католицької церкви, яку планувалось побудувати в Перемишлі в кінці вісімнадцятого століття. З 1996 року в Вежі з годинником працює перемишльський музей курильних трубок і дзвонів. Головні підприємці, що займаються цією нелегкою справою ось уже 8 поколінь, – сім’я Фельчінскіх. Дзвін їх дзвонів можна почути не тільки в Польщі, але й по всьому світу. У Музеї можна побачити дзвін з міської Ратуші, який був відлитий в 1749 році.

5) Казимирський замок або ще його називають Замок Перемишль:

Розташований на Замковій горі, який піднімається на висоту 270 метрів над містом і рікою Сан. Будівництво розпочато у 1340 році. Добудовувався за участю італійського архітектора Г. Аппіані в 1616 році. В замку знаходиться Театр Фредреум. Один з найстаріших аматорських театрів Польщі був заснований в 1869 році і до цього дня радує своїх глядачів чудовими виставами в кращих традиціях фредровского гумору.