Краків/Kraków

Придбати квиток

Правила перевезень

Краків (пол. Kraków, нім. Krakau, лат. Cracoviae) — місто з тисячолітньою історією, культурна столиця Польщі. Приказка “краще один раз побачити, ніж сто разів почути” тут підходить як ніколи. Місто розташоване на березі Вісли. Адміністративний центр Малопольського воєводства.

Друге за величиною та кількістю мешканців місто у Польщі після Варшави; одне з найстаріших міст Польщі, з тисячолітньою історією, багатою культурною і архітектурною спадщиною. Один з центрів Галичини.

Культурна столиця Європи 2000 року. Історичний центр Кракова з 1978 року належить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Населення Кракова складає 762 517 осіб.

Місця, які варто відвідати:

1) Маріацький костел:

Знаходиться на Ринковій площі в Кракові. Щогодини до нього приходять туристи, щоб підняти голови до неба і послухати сумну гру трубача на даху собору. Його мелодія триває всього дві хвилини і обривається на половині ноти. Зовні будівля прикрашена багатим декором, а всередині виглядає просто розкішно. У багатстві собору поєднується три стилі: готика, бароко і ренесанс. Раніше біля собору розташовувалося міське кладовище, тепер же на його місці знаходиться площа і красивий фонтан з фігурою бронзового хлопчика.

2) Барбакан:

Сьогодні Барбакан розділяє Краків на Старе і Нове місто і є однією з найважливіших пам’яток Польщі. Раніше ж ця напівкругла готична будова була пов’язана з Флоріанськими воротами за допомогою довгого мостового переходу і служила надійним захистом для цих воріт. Поляки хоч і називають Барбакан “каструлею”, гаряче люблять цю пам’ятку і обов’язково згадують про неї, коли їх запитують, що подивитися в Кракові.

3) Єврейський квартал:

Це колишнє єврейське передмістя раніше вважалося окремим містечком − в ньому проживали тільки польські євреї. Саме це і створило в районі особливу атмосферу, яка так подобається туристам. У цьому районі свого часу знімали відомий фільм Стівена Спілберга “Список Шиндлера”. Але єврейський квартал буде цікавий не тільки кіноманам. Відреставрована синагога Темпель, художні галереї та невеликі антикварні магазинчики завжди приваблюють туристів.

4) Базиліка святої Марії (Kościół Mariacki):

Одна з найвпізнаваніших пам’яток Кракова. Цей місце вражає своєю величністю як поціновувачів мистецтва, так і простого перехожого. Чого тільки вартують вітражі базиліки святої Марії.

5) Казімєж (Kazimierz):

Місце, що також відноситься до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це колишній єврейський район, де розташовано сім синагон, дві з яких працює і зараз. Також тут і надалі функціонує відомий єврейський базар. Ці квартали просякнуті історією, гуляти цими вуличками – одне задоволення.

6) Музей сучасного мистецтва (MOCAK):

Музей розташований в старих залах фабрики Шиндлера і був відкритий у 2011 році. Виставкова діяльність MOCAK в основному обертається навколо мистецтва останніх двох десятиліть. Постійна колекція музею включає в себе твори художників з усього світу.

7) Вавель (пол. Wawel):

Вавель  — пагорб і архітектурний комплекс в Кракові, на лівому березі Вісли. Висота — 228 метрів над рівнем моря. На Вавельському пагорбі розташовано безліч архітектурних пам’яток, з яких найважливіші — Королівський замок і Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава (пол. Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława).