Оломоуц/Olomouc

Придбати квиток

Правила перевезень

Оломоуц (також ОломунецьОломовецьчеськ. Olomoucнім. Olmützпол. Ołomuniec) — місто в Чеській республіці, розташоване на сході країни в Центральній Моравії. Моравія — історична область, яка так і не стала окремим державним утворенням. Входить до складу сучасної Чехії. Місто розташоване на річці Морава.

Населення Оломоуца складає 100 378 мешканців.

Готелі Оломоуца
Оломоуц – місто студентське, тут знаходиться один з найстаріших вузів країни, університет Палацького. Тому тут завжди можна переночувати в одному із студентських гуртожитків, де спеціально залишають для туристів декілька вільних кімнат. Можна зупинитися в готелях, наприклад в Hostel Olomouc (місце від 12 євро), розташованому майже в центрі міста або в Poets ‘Corner Hostel, де місце в номері на вісьмох мандрівників коштує 11-12 євро, а подвійний окремий номер – 37. Решта готелів Оломоуца більш комфортабельні і коштують, відповідно, дорожче. Номери в Hotel Alley, який знаходиться в самому центрі історичної частини міста, коштують від 82 до 128 євро за добу, а в затишному і сімейному Hanacky Dvur – 45-86 євро.

Кухня і ресторани Оломоуца
До уваги тих, хто збирається в Оломоуц – зараз буде ода місцевим сирним делікатесам, які обов’язково потрібно спробувати. Технологія виготовлення цих ласощів (правда, з вельми специфічним різким запахом) не змінюється з 16 століття. Зараз оломоуцькі сирки виробляють в містечку Лоштіце в 30 км від Оломоуца, але купити їх можна повсюдно по Чехії. Само собою, що запивати цей продукт краще місцевим пивом в будь-якому з численних кафе. Тут є з чого вибирати! Наприклад, Cafe Caesar, назване на честь легендарного засновника міста (вчені причетність Юлія Цезаря не підтверджують). Там подають відмінну піцу і пасту, причому порції великі, а ціни – студентські. Cafe 87 в будівлі музею сучасного мистецтва знаменито на все місто своїми чудовими шоколадними тортами і сніданками в англійському стилі. А в одному з кращих місцевих ресторанів U Andela всього за 6-7 євро вам запропонують «динозавровий стейк» із трьох видів м’яса. Ну а блюда національної кухні найкраще куштувати в Hanácká Hospoda.

Шопінг та магазини

З великих торгових центрів потрібно виділити наступні: centrum Haná, «Олімпія» і Olomouc City. Тут можна знайти буквально все, що душі завгодно, від модних одежних новинок до дитячих товарів чи електроніки. І, традиційно для всіх курортних міст, найбільший виборів автентичних сувенірів буде в магазинчиках в районі історичних пам’яток. Крім того, наприклад, набори листівок, магніти і т. д., можна купити в уже згадуваних інформаційних центрах.

Розваги, екскурсії та визначні пам’ятки Оломоуца

Розповідати про те, що потрібно подивитися тут, можна годинами. Головне – дістатися до Оломоуца. Це місто більше всього схоже на один великий суцільний музей під відкритим небом. Дивовижні парки, фонтани (більше 20!), які можна розглядати годинами, старовинна Ратуша і відреставровані в XX столітті (тоді ж їх доповнили рухомими фігурками) годинник, головна площа міста і візитна картка – стовп Пресвятої Трійці – все це заслуговує найпильнішої уваги. Так само, як і шедеври архітектури в стилі бароко (костел святого Михайла, Конвікт і каплиця тіла Христового), неоготики (храм святого Маврикія і видатний орган в ньому), старовинні будинки, Пржемисловський палац і вілла Прімавезі … виставки, фестивалі та музеї міста – це окрема тема. Околиці Оломоуца не менш цікаві, ніж саме місто! Усього в 10 км від нього знаходиться дивовижний зоопарк, в 30 км, в Лоштіце – музей Оломоуцьких сирків, недалеко розкинулися замок Намнешть на Гані, фортеці Боуз і Совінец. Головне, щоб на все вистачило часу!

Оломоуц вартий того, щоб тут затриматися на пару днів.

Серце старого міста – Верхня площа (Horní Náměstí). На площі розташовано багато цікавих пам’яток – ратуша, чумна колона, кам’яниці і палаци, декілька фонтанів.

Символ міста – це барокова колона Святої Трійці, збудована у 1716–1754 роках на честь вдячності Богові за припинення епідемії чуми, яка вразила Моравію між 1714 і 1716 роками. Колона також стала вираженням місцевого патріотизму, оскільки всі художники і майстри, що працювали над цим пам’ятником, були громадянами Оломоуца, і майже всі зображені святі були певним чином пов’язані з містом Оломоуц.

Колона Святої Трійці в Оломоуці стала кульмінацією у творчості кількох художників і майстрів, проте не всі з них дожили до завершення проекту. Ідею створення колони висунув Венцель Рендер, каменяр і привілейований імператорський архітектор.

9 вересня 1754 року колона Святої Трійці була урочисто освячена в присутності імператриці Марії Терезії і її чоловіка Франца I. Вона стала великою гордістю Оломоуца, оскільки всі, хто брав участь у її створенні, були громадянами міста.