Ополе/Opole

Придбати квиток

Правила перевезень

Ополе (пол. Opoleнім. Oppeln) — місто в Польщі, столиця Опольського воєводства.

Місто Ополе є культурним (філармоніятеатр) та науковим (університет, політехнічний інститут) центром регіону.

Населення Ополе складає 119 574 осіб.

Ополє – це невелике місто, що знаходиться на півдні Польщі близько кордону з Чеською Республікою і Німеччиною. Opolska_Wenecja_

Місто може пишатися великою кількістю історичних будівель і цінними творіннями мистецтва, що залишилися з понад тисячі років. Ополє було одним з перших міст династії П’ястів. Довгий час місто було столицею шльонських П’ястів і тому тут збереглося багато оздоблених саркофагів опольських князів. Знаходяться вони в Соборі  і в костелі францисканців. П’ясти  керували містом аж до 1532 року. Потім в процесі різних змін регіон Ополя перейшов під владу Габсбургів, а після вроцлавського мирного договору в липні 1742 року, що закінчив I шльонську війну, місто опинилося в межах Прус. У сфері німецьких впливів Ополє залишалося до 1945 року.

Opole

Найціннішою пам’яткою Ополя, без сумнівів, є замок, який все-таки віки історії пережив тільки частково. До сьогодні збереглася П’ястова Вежа, частини нижнього замку і портал Хохензоллернів.  “На горі”, в найстарішій частині Ополя, а також в місці, де повинен був вчитися св. Войчєх, височіє костел патрона Польщі. Надзвичайно цікавою є архітектура готичних будинків міста.

Opole_-_Wieza

В Ополі варто відвідати такі музеї, як Єпархіальний Музей, Музей Опольського Села, Центральний Музей Воєнних В’язнів і класичний регіональний музей – Музей Опольського Шльонська.

Opole_muzeum

В Єпархіальному Музеї знаходиться срібна сукня Опольської Матері Божої, яку купив король Ян III Собеський як данину після перемоги в битві під Віднем у 1687 році. Експозиції Центрального Музею Воєнних В’язнів – це передусім терен колишнього обозу, закладеного німцями в недалеких Ламбіновіце. Одна з виставок відображає важке життя поляків у колишньому Радянському Союзі.

Muzeum_Wsi_Opolskiej

Найкращим „для забави“ є Музей Опольського Села. Тут можна не лише побачити, як колись виглядало життя наших предків, але й купити різні продукти, створені за давніми рецептами. Коло музею починається велосипедна туристична траса “Шлях дерев’яного сакрального будівництва Опольщизни”, одна з багатьох тематичних трас регіону.

В Ополі відбуваються добре знані в цілій Польщі культурні події. Треба ще пошукати місця і оказії, щоб поляки так чудово веселилися. Почесне місце тут належить Національному Фестивалю Польської Пісні, що відбувається щороку.  У 2012 році відбудеться вже 52 такий конкурс. Довгу традицію мають Опольські Театральні Конфронтації „Польська Класика”. Козирем фестивалю є правдоподібні історичні реалізації польської класики у поєднанні з експериментальними реалізаціями. Так само виставляється європейська класика. А оказією для зустрічі джазменів з фанами є Zaduszki Jazzowe (початок листопаду).

Opole-Aleja_Gwiazd

У квітні, десь в період іменин Святого Войчєха, організовуються Дні Ополя. Щороку відбувається Войчеховий Ярмарок. На вулицях міста виступають Опольське лицарське Братство, Опольське Войчехове Братство, Театр ЕКО Студіо і інші групи. У квітні проходить також Фільмовий Фестиваль „Опольські Лами“, на якому презентуються цікаві аматорські фільми.