Вроцлав/Wrocław

Придбати квиток

Правила перевезень

Вроцлав (пол. Wrocławчеськ. Vratislavлат. Wratislavia або Vratislaviaнім. Breslauугор. Boroszló, до 1945 — Бреслав або Бреслау) — місто в Польщі, в Нижній Сілезії, столиця Сілезії. Одне з найбільших (четверте за чисельністю населення) і найстаріших міст Польщі, столиця Нижньосілезького воєводства. У 2016 році місто було культурною столицею Європи.

Населення Вроцлава складає 632 930 осіб.

Вроцлав є одним з найстаріших міст у Польщі. Розташований поблизу кордону з Чехією, у центрі Сілезької низовини, біля підніжжя Судет над річкою Одрою, Вроцлав є містом 12 островів і 112 мостів. Як місто з понад тисячолітньою історією, Вроцлав пишається прекрасними історичними пам’ятками всіх епох і є особливим туристичним центром.

Зустріч з історією
Як місто з понад тисячолітньою історією, Вроцлав пишається прекрасними історичними пам’ятками всіх епох. Сьогодні Вроцлав нараховує 640 тисяч мешканців і є одним із найбільших міст Польщі.

Wroclawfontanny

Зазвичай туристи починають відвідини міста з Ринкової площі, яка, як і у минулому, є центром життя. Поблизу площі знаходяться готичні костьоли: св. Єлизавети – колишній приходський костьол і місце поховання вроцлавських патриціїв і св. Марії Магдалини, з одним із найстаріших і найпрекрасніших романських порталів у Центральній Європі. З веж вроцлавського кафедрального собору в сонячні дні можна побачити навіть маківку гори Сніжки в Карконошах.

Варто також оглянути кам’яний будинок Під Золотим Сонцем, у якому знаходиться Музей Медальєрного Мистецтва, Національний Музей «Рацлавицька Панорама», будівлю Вроцлавського університету у стилі бароко, а в ньому Леопольдинський зал з ілюзіоністським живописом і багатою штукатуркою, а також Університетський костел з прекрасними фресками.

Aula

Туристський маршрут проходить також через острови – Піщаний і Тумський, де зведено казкові костьоли в стилі готики і прекрасний кафедральний костьол. Тут також є ботанічний сад. Острів Тумський дивом було врятовано від затоплення під час трагічної повені в липні 1997 року.

Варто відвідати побудований на початку минулого століття Народний зал (занесений під назвою “Зал Сторіччя” у Вроцлаві до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО) і Щитницький парк з єдиним в Європі японським садом, але для цього треба зробити екскурсію в східну частину Вроцлава. Варто також погуляти по вроцлавському парку Планти – поясу зелені, розташованому уздовж найдовшого (3860 метрів) у Європі міського рову.

800px-Rotunda_Panoramy_Raclawickiej

Чарівне місто
У Вроцлаві є численні магічні місця. На території колишньої середньовічної бійні споруджений пам’ятник забійній худобі – улюблений монумент наймолодших туристів. На вулиці Свидницькій, біля підземного переходу знаходиться пам’ятник Гномові – символу відомого в 80-і роки руху “Помаранчева Альтернатива”, який висміював військовий стан у Польщі.

Улюблене місце дітей – фонтан у вигляді ведмедя на південній стороні ратуші (це копія бронзової скульптури 1904 року, яка знаходилася тут до 1945 року). Варто також побувати біля пам’ятника Олександру Фредро (відомого автора комедій), розташованого на південній стороні Ринкової площі (перенесений зі Львова в 1956 році).

На Театральній площі у вихідні дні можна проїхатися на трамваї “Баба Яга”, в якому влаштовано кафе. Сміливим можна рекомендувати оглядовий майданчик на дзвіниці костьолу св. Єлизавети (поряд із кам’яними будинками “Ясь” і “Малгося”). Щоб туди забратися, треба піднятися по 300-х сходинках.
Вроцлав – місто, в якому культура грає особливу роль. У місті діють опера, оперета і численні театри. Тут працював з своїм експериментальним театром “Лабораторія” Єжи Гротовський і автор вроцлавського театру пантоміми Генрік Томашевський. Тут також організовуються великі культурні заходи, такі як фестиваль акторської пісні і фестиваль “Вратіславія Кантанс”.

У Національному музеї на особливу увагу заслуговують картини Яна Матейка, Яцека Мальчевського, а також Рацлавицька панорама – одна з найбільших в Європі. Її довжина 120 м, а висота 5 м. Панорама відтворює Рацлавицьку битву, в котрій поляки під командуванням Тадеуша Костюшка розбили царські війська. Цей витвір мистецтва було перевезено зі Львова до Вроцлава в 1946 році і лише через 39 років влада дозволила її демонструвати для відвідувачів.

Місто сповнене затишком та магією, зачаровує людей музикою вуличних музикантів, багатою гамою відтінків, та незабутнім заходом сонця на набережній, недарма в 2016 році воно буде культурною столицею Європи. Вроцлав – одне з найдавніших та найбільших міст Польщі. Місто знаходиться на 5 річках, через це до другої світової війти тут було 303 мости, на даний момент.

Головні туристичні місця Вроцлава:

 • Тумський острів – древня части міста, не залишить байдужим жодного, хто тут побував. Назва “тумський” означає “Кафедральний”, саме тут милує людське око собор святого Івана Хрестителя. На центральній площі знаходиться ратуша – перлина готичної архітектури. В підземеллі ратуші розташований Свідницький підвал, де продавалось відоме на всю Європу звідницьке пиво. Особливо
  приємними є вечірні прогулянки островом, де панує романтика, о вишукане освітлення, костели створюють казкову атмосферу.
 • Аула (актовий зал) Леопольдівна – неповторний зал в стилі барокко. Знаходиться на 2 поверсі Вроцлавського університету, який був побудований імператором Леопольдом І. Вишуканий зал покритий різнобарвними розписами та позолотою, наповнений різноманітними скульптурами.
 • Костел святої Єльжбети – неймовірна готична будівля, висота вежі якої становить 90 метрів та має 365 сходинок. В 1960 роках потерпів величезну пожежу, проте був відновлений до невпізнання.
 • Дім Яся і Маглосі – два будиночки в стилі барокко, служать як ворота до церкви св.Єльжбети. Будиночки з’єднані арочною дугою, на яких на латинській написано “Смерть – ворота життя”. Менший будиночок – Ясь, ще називають “будинком Гравера”, тут знаходиться майстерня відомого вроцлавського художника Гет- Станкевича. Інший будиночок належить музею гномів.
 • Вулиця старих м’ясних лавок – маленька вуличка, де в XIV столітті була скотобійня, а в 1990-х роках, за ініціативи влади були поставлені пам’ятники вбитим тваринам. Тут можна зустріти бронзову козу, порося, качку, гуску, а спостерігає за всім півень, стоячий на паркані. Також на вулиці можна побачити місцевих художників та ремісників.
 • Рацлавицька панорама – картина-панорама, розміром 120 на 15 метрів, зображує битву польських повстанців, під проводом Теодора Костюшко
 • На ринку Вроцлава можна знайти багато гучних ресторанів та кав’ярень, де обов’язково слід відвідати найпопулярніший “Пивниця Свидинська”.
 • «Mewa milk-bar» (Drobnera 6) – якщо ви бажаєте домашньої кухні, то вам слід завтати сюди. Ціни дуже низькі, а їжа приготовлена з хорошою якістю.
 • «Pierogarnia Stary Młyn» (Rynek 26) – тут вможна скуштувати вареники та періжки типу наших, проте різновид соусів на начинок з якими їх подають може вразити навіть вибагливого гурмана.
 • Якщо бажаєте випити пива, слід відвідати “Баварію Середньовіччя”, де зможете смакувати духм’яне пиво.
 • Різдвяний ярмарок. Це чудове дійство приваблює туристів з цілої Європи. Вже з 23 листопада, за місяць до католицького Різдва ринкова площа Вроцлава, заставлена різноманітними кіосками та лавками. Вибір продукції настільки різноматний, що очі просто розбігаються: починаючи з ювелірних виробів, зроблених зі срібла та янтаря, до виготовленої вручну лицарської зброї, різвяного текстилю, свічок, іграшок. Ця ярмарка скликає виробників з усіх куточків Польщі. Для бажаючих перекусити на ярмарку діє народний фаст-фуд – кусок хліба, довжиною 30 см, на який кладуть підрум’янені кусочки ковбаски та мисливські сосиски, трохи цибулі і мариновані огірки. Обов’язково слід скуштувати домашнього глінтвейну з медовим пряником у формі серця