Єленя-Гура/Jelenia Góra

Придбати квиток

Правила перевезень

Єленя Ґура (пол. Jelenia Góra, нім. Hirschberg) — місто в південно-західній Польщі, на річці Бубр, входить у Нижньосілезьке воєводство. Має статус міського повіту. Охоплює площу 108,4 км2.  До 1945 року входило до складу німецької Сілезії під назвою «Гіршберґ». Передане Польщі згідно з Потсдамською угодою.

Усі дороги на Старому місті провадять до Ринку, оточеного кам’яничками з арками, де гостей вітає з ратуші гімн міста. З Ринку шлях пам’яток веде через рештки оборонних мурів, готичних і барокових костелів, а далі вуличками з модерновими будинками до замків і палаців. Музеї зберігають правдиві скарби – тут найбільша в Польщі колекція художніх виробів зі скла, незвичні експозиції птахів і метеликів та багато інших виставок.

Населення  міста складає 87 017 мешканців.

Місця, які варто відвідати:

Класицистична Ратуша з XVIII ст.

Фонтан з бароковою статуєю Нептуна з пол. XVIII ст.

Комплекс історичних будиночків на ринку – рококових і барокових з XVII i XVIII століття.

Оборонні мури

Каплиця св. Анни

Брама Вояновска і Башта Вояновска – були частиною середньовічного оборонного комплексу, що оберігав дороги до Воянова

Башта Замкова

Костел св. Еразма і Панкратія – найстаріша святиня в місті з 1552 року

Костел Св. Хреста – найбільша святиня в місті (може вмісити понад 4020 сидячих віруючих, і стільки ж стоячих)

JG_kosciol

Церква св. Петра і Павла

Музей Карконош

JG

Пам’ятки Чєпліц: Гарячі джерела, що б’ють в Чєпліцах – оздоровлюючій частині Єленьої-Гури, протягом віків допомагають у лікуванні різноманітних хвороб. Прогулянки мальовничими парками, розмаїті туристичні і культурні програми чудово доповнюють лікування.

 

Палац Шафґотшуф

Palac_Schaffgotschow_Cieplice

Довгий Будинок і оздоровлюючі павільйони – Довгий Будинок є одним з найстаріших лікувальних будинків пансіонату і найстарішою світською будівлею в  Чєпліцах, побудований у 1537 р.

Галерея і Театр Здройовий

Бароковий костел св. Яна Христителя

Практично з кожного місця видно гори і ліси, до яких можна дійти пішки за кільканадцять хвилин. Прогулянки Карконоським Національним Парком чи пейзажними парками на  межі міста – це чудова можливість зануритися у природу. Обов’язковим пунктом екскурсій є Замок Хойнік. Замок був побудований у 1364 році.

Zamek_Chojnik2

У 1392 р. від принцеси Агнєшкі замок отримує рицар Ґотше Шаф, засновник роду Шафґотшуф, у руках якого він залишається до 1945 р. Зараз знаходиться тут найстаріше на Шльонську лицарське братство, яке організовує щороку у серпні Арбалетний Турнір “За золоту стрілу Хойніка”. До замку ведуть туристичні траси з місцевостей Собєшув, Ягньонткув і Захелмє.

Для любителів активного відпочинку тут пропонують поїздки на велосипеді або кінні прогулянки,  можливе скелелазіння та панорамні польоти. А взимку запрошують на Лису Гору, що знаходиться поруч, і де на охочих поїздити на лижах чекають добре приготовлені траси.