Стрий/Stryi

Придбати квиток

Правила перевезень

Стрий — місто обласного значення у Львівській області, районний та адміністративний центр Стрийського району.

Стрий – це справжній музей Автро-Угорської архітектури під відкритим небом. Місто, де можна провести не одну годину, гуляючи вулицями поміж старих будинків, роздивляючись забудову кінця XIX – початку XX століття.

Місто розташоване на лівому березі річки Стрий. Населення міста — 60 тис. осіб,

Місця, які варто відвідати:

1. Костел Різдва Пресвятої Богородиці:

Парафіяльний костел Різдва Пресвятої Богородиці був збудований у 1425 році, і пережив чимало важких і хвилюючих моментів. В першу чергу, це були пожежі. Перша, котра знищила костел і півміста, вибухнула у 1604 році.

2. Меморіальний комплекс борцям за волю України:

Меморіальний комплекс «Борцям за волю України» — меморіальний комплекс у місті Стрию Львівської області. Відкритий 19 червня 2005 року, він став першим в Україні колишнім репресивним закладом, перетвореним у музейний комплекс. Меморіальний комплекс «Борцям за волю України» було відкрито 19 червня 2005 року на місці колишньої в’язниці.

3. Стрийський краєзнавчий музей «Верховина»:  

Стрийський краєзнавчий музей «Верховина» заснований 1932 року заходами Р. Домбчевського при співпраці О. Сілецького (він був головою колекціонером), О. Бачинського, Т. Залеського й І. Максимчука; деякий час наглядачем музею був український художник Олекса Харків. Вже 1937 року кількість експонатів склала близько 2 000 одиниць. Стрийському краєзнавчому музею «Верховина» надано державний статус у 2000 році.

4. Церква Зіслання Cв. Духа, с. Підгірці:

Церква Зіслання Cв. Духа – це дерев’яна тризрубна триверха церква, пам’ятка архітектури національного значення, розташована біля головної дороги, на підвищенні. До вівтаря споруди з півночі і півдня прибудовані ризниці. По периметру церква оточена піддашшям.

5. Церква Архистратига Михаїла:

Костел був збудований на початку XX століття. Далі – революція, війна, розруха. При Союзі тут був склад промислових товарів. А на початку 1990-х костел трансформували в православну церкву, яка і знаходиться тут до цього часу.