Чернівці/Czerniowce

Придбати квиток

Правила перевезень

Чернівці́ — адміністративний, політичний і релігійний центр Чернівецької області, важливий культурний та науково-освітній осередок України. Місто розміщене на південному заході України за 40 км від румунського кордону. Територія Чернівців становить 153 км².

Чернівці називають «Малим Віднем» – містом людей і книжок. Банально, але, відвідавши його, ви закохаєтесь у це місто. Пам’яток тут чимало, і дійсно важко визначитися з місцями, які варто відвідати у Чернівцях.

Місто — центр Чернівецької агломерації, населення якої складає 723.1 тис. осіб.

Чисельність населення міста становить 266 тис осіб.

Місця, які варто відвідати:

1) Резиденція митрополитів Буковини та Далмації (Чернівецький національний університет):
Архітектурний шедевр – резиденція митрополитів Буковини та Далмації. Над її будівництвом трудилися найкращі віденські, чеські, буковинські майстри.  На сьогодні колишня резиденція використовується як головний корпус Чернівецького національного університету.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

2) Парк імені Юрія Федьковича:
Поблизу головного корпусу Чернівецького національного університету розташований парк імені Юрія Федьковича. Він є чудовим зразком садово-паркового мистецтва. Парк був засаджений ще за правління імператора Франца Йосифа. На сьогодні він займає чималу територію й служить чудовим місцем для відпочинку.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

3) Театральна площа:
Одним із улюблених місць відпочинку гостей та мешканців міста є Театральна площа. Зелень навкруги так і буяє. Головною родзинкою площі є Чернівецький театр імені Ольги Кобилянської.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

4) Вулиця Ольги Кобилянської:
Вулиця Ольги Кобилянської – головна пішохідна вулиця Буковини. Це місце є самісіньким серцем Чернівців, воно переповнене крамницями, затишними кав’ярнями, ресторанами, сувенірними лавками.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

5) Аптека-музей:
Подібні музеї в Україні є тільки в Києві та Львові. Історія аптеки розпочалася ще на початку 20 століття – 1903 року. Цікавим є те, що це єдина аптека в місті, де по сьогодні виготовляють лікарські форми на замовлення.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

6) Кафедральний собор Святого Духа:
За проектом австрійського архітектора А. Ролля у Чернівцях було побудовано собор Святого Духа у стилі італійського ренесансу. Вже понад 150 років він виступає однією із головних окрас міста. Перед собором встановлено пам’ятник першому митрополиту Буковини та Далмації Євгену Гакману.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

7) Площа Пресвятої Марії:
Це місце існує вже декілька століть і ще пам’ятає ті легендарні часи, коли Османська імперія наводила жах на всю Європу. На площі знаходиться найдавніший на території Буковини колодязь, який був споруджений турками. Із криницею пов’язується легенда про невзаємне кохання турецького паші до української дівчини. Паша запропонував дівчині стати однією із його дружин, а та йому відмовила. Турок, зустрівши ще раз українку, підійшов до неї, а та кинулася в криницю і втопилася. Ось така легенда вже кілька століть передається з вуст в уста.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

8) Чернівецький скансен:
На околиці міста розташований Чернівецький обласний музей архітектури та побуту. На території скансену відтворено всі особливості краю, перевезені буковинські поселення 19 – початку 20 століття. Ви зможете тут подивитися на церкву, кузню, корчму і не тільки. Регіональні особливості чітко видно на кожному об’єкті. Працівники музею зібрали унікальні матеріали і посилено розширюють експозицію. У скансені проводяться різноманітні розважальні заходи.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

9) Костел Пресвятого Серця Ісуса:
В Україні не часто можна побачити будівлі у стилі неоготики, але в «Малому Відні» це можливо. Костел Пресвятого Серця Ісуса якраз виконаний за правилами неоготики. Храм був споруджений на замовлення ордену єзуїтів наприкінці 19 століття. Сюди привезено орган із Німеччини, який коштував шалені гроші. А із Шотландії доставили три дзвони і найбільший з них назвали «Серце Ісуса». На сьогодні храм перебуває у власності римо-католицької громади, і тут ведуться реставраційні роботи.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

10) Серце кохання:
Якщо ви шукаєте романтичне місце в Чернівцях, то вам підійде Серце кохання, яке знаходиться у парку імені Шевченка. Ця локація на правду для закоханих парочок. На пам’ятнику висить табличка із написом «Це серце я присвятив коханiй i всiм закоханим свiту».

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

11) Центральна площа:
Головною площею Чернівців є Центральна. Все політичне життя в основному відбувалося тут, бо саме на цій площі розмістилася ратуша. Для кожного міста в давнину ратуша мала особливе значення, її поява знаменувала набуття магдебурзького права – права на самоврядування. Цю пам’ятку важко не побачити у Чернівцях, адже вона знаходиться у самісінькому серці міста.

Також на площі впадає в очі будівля Художнього музею, яка зведена на зламі 19–20 століть у стилі віденського модерну. У середині музею представлена експозиція творів буковинських художників, деяким полотнам по двісті років.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях

 

12) Український дім:
Історично так склалося, що в Чернівцях більшість населення становили румуни та німці, а ось українці перебували у меншості і мусили відстоювати свою ідентичність. Так, за сприяння активного громадського товариства «Руська бесіда» створюється Український народний дім. Сама ж будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення.

ТОП-17 місць, які варто відвідати в Чернівцях