Івано-Франківськ/Ivano-Frankivsk

Придбати квиток

Правила перевезень

 

Івано-Франківськ (до 1962 — Станиславів)  — обласний центр Івано-Франківської області, економічний і культурний центр Прикарпаття, одне з найбільших міст Галичини. Назване на честь Івана Франка.

Івано-Франківськ – місто контрастів, саме так звучала б назва в якомусь старому путівнику, бо ж Франківськ – це суміш сучасних, часом незрозумілих (ох, це сучасне мистецтво) муралів і давніх будівель, місто новобудов (так-так, будівельний бум зачепив нас не по-дитячому) і неймовірно красивих вуличок, місто затишку і чудової природи.

Населення Івано-Франківська складає 233 360 осіб.

Місця, які варто відвідати:

1) Ратуша:

Міська ратуша, що на площі Ринок, – єдина в Україні зведена у стилі конструктивізму, який панував у 1930-х. Крім того, це єдина в Україні  світська споруда, яка має позолочений купол. Його позолотили під час масштабної реконструкції центру міста у 2000 році, витративши 200 г сусального золота.

Ратуша – найвища будівля Івано-Франківська, її висота – 49,5 м (таку висоту має 16-поверхівка).

2) Ковані скульптури. Однак, усі вони мають різні локації і розкидані по центральній частині міста.

3) “Парк ім. Т. Г. Шевченка.

Колись – Звіринецька діброва, куди Потоцькі запрошували своїх гостей на прогулянки і полювання. Зараз у парку багато алей для прогулянок, штучні водойми з качечками та лебедями, а ще альпін-парк, атракціони для дітей і дорослих та колесо огляду.

 

4) Міське озеро:

Станіславське море – так часто називають міське озеро, яке виникло 1955 року. До радянських часів на місці «моря» локалізувалися мисливські угіддя князів Потоцьких. В 1930-х тут викопали ставки, які з’єднувала річка Бистриця Солотвинська. Коли відкрили шлюзи на ставках, то з них розлилося ціле море, біля якого тепер і відпочивають іванофранківці. А просто посеред озера розташована романтична місцина для закоханих – «Острів любові». Зелена зона навколо озера, ставши справжнім райським куточком для містян, одночасно перетворилася і на ласий шмат землі для забудовників. Саме з цього приводу вже не один рік триває запекле протистояння між івано-франківськими активістами і хвацькими бізнесменами.

 

5) Фортечна галерея “Бастіон”:

Це частина справжніх фортечних укріплень старого Станіславова. “Бастіон” складається з тераси, самої галереї, де розташовані різноманітні крамнички, та пішохідної бокової вулички.

6) Паб клуб Буха-Rest:

Буха-Rest – це підводний човен, на борту якого організували паб. Інтер’єр зроблений у стилі стім-панк, а сам паб має дуже цікаву легенду. А про смачну чеську кухню і класне пиво – годі говорити. Тим паче, що пиво можна наливати самостійно завдяки пивним установкам на кожному столі.