Коломия/Kołomyja

Придбати квиток

Правила перевезень

Коломия — центр Коломийського району Івано-Франківської області, розміщене на річці Прут, у південно-східній частині області, за 65 км від Івано-Франківська. Вузол залізничних і автомобільних шляхів/

Коломия — своєрідний куточок України, який поєднав у собі Покуття і Гуцульщину.  Вузол залізничних і автомобільних шляхів.

Ходити вулицями міста дуже приємно і цікаво, тому що тут збереглася неабияка кількість цінних зразків архітектури австрійського періоду. Слід зауважити, що багато будівель перебуває у гарному стані, вони відреставровані і відремонтовані.

Населення Коломиї складає 60 941 осіб.

Місця, які варто відвідати:

1) Музей “Писанка”

Музей «Писанка» в Коломиї — це музей писанки в місті Коломиї Івано-Франківської області. В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу. Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України. За результатами акції Сім чудес України музей опинився на восьмому місці за голосами інтернет-користувачів та на сімнадцятому місці за голосами експертів.

2) Коломийський академічний обласний український драматичний театр

Коломийський академічний драматичний театр ім. І. Озаркевича, засновника першого українського драматичного театру на Галичині. Мода на театри прийшла сюди з переходом краю під австрійську владу.

3) Музей історії міста Коломиї

Скарбницею коломийського часу є Музей історії міста Коломиї, створений у 1990 році, фактично розвивається в єдиному форматі з розвитком новітньої історії держави, і міста.

4) Народний дім

Будинок побудований в 1892 р. Спочатку в ньому розташовувалася ощадна каса. У конференц-залі часто виступали українські діячі мистецтва, часто проходили концерти і культурні вечори місцевої інтелігенції. У наші дні є культурно-творчим центром Коломийського району

5) Ратуша

Коломийська ратуша побудована 1877 року, як приміщення для магістрату міста (на місці теперішньої колись існувала стара ратуша, яка згоріла 1865 р.). Споруда триповерхова, у плані П-подібна, зведена у стилі неоренесанс. Північний фасад виходить на початок проспекту Грушевського, східний — на вулицю Вайгеля.

6) Церква Архистратига Михаїла

Церква Св. Архистратига Михайла в Коломиї – це греко – католицька церква, побудована в 1855 р. на місці стародавнього домініканського монастиря і святого джерела. У 1871 г, була споруджена дзвіниця. З того часу зовнішній вигляд Руської церкви (руської, русинської, тобто української) практично не змінювався.